Alpina Electronics OÜ alustas oma tegevust aastal 2008. Algselt oli firma eesmärgiks pakkuda tööstusautomaatikalahendusi, remonti, hooldust ja programmeerimist. Hiljem on lisandunud ka automaatika komponentide müük.

Meie eesmärk on pakkuda kvaliteetset teenust nii remonttöödel kui ka automaatikakilpide koostamisel. Seepärast oleme oma teostatud projektides kasutanud peamiselt Siemens kontrollereid ja tarkvara, Mitsubishi Electric sagedusmuundureid, Telemecanique kontaktoreid jne. Kõike seda, mis suudavad pakkuda maksimaalset töökindlust.

Tänaseks on väljakujunenud kogemustega meeskond, kes on koolitatud leidmaks parimaid automaatikalahendusi vastavalt kliendi soovidele ja vajadustele ning kõike seda ka teostama.

Teiseks tegevussuunaks on olnud firmal toiduainetetööstuseseadmed.

Pakume erinevaid seadmeid tapamajadele, liha- ja kalatööstustele: kutrid, vorstipritsid, suitsuahjud, viilutajad, klipsaatorid, lihahundid, sidujad jne. Lisaks tootmisseadmetele pakume ka pakkeliine ning suuremaid ja väiksemaid pakendusseadmeid.

Omame pikaajalist kogemust erinevate lõiketerade ning nugadega, mida kasutatakse toiduainetetööstustes ja pakkeliinidel. Suurimat kasutust leidnud terad on hakklimasinatele, kuubiku- ja kamaramasinatele, kutritele, viilutajatele jne. Lisaks pakkeliinide stantsid ja loomulikult ka tavalised köögi- ja lõikusnoad lihale, kalale, juustule jne.

Meie Eesti laost võib alati leida enamlevinud seadmetele terasid ning matriitse ilma neid ette tellimata. Arvestades tihti tootjate pikkade tarneaegadega, siis hoiame kõike vajalikku pidevalt oma ladudes. Pakume oma ladusid ka kliendi juurde, mis tagab vajaliku osa kohese saadavuse.

Terade tootjateks on juhtivad Saksa tehased, kelle kogemused hakkavad ulatuma varsti juba sajandi pikkuseks.

Ka meil omal on olemas väiketehas, kus toodetakse saelehti nii Eestisse kui ekspordiks.

Teades klientide vajadusi pikemaajalistest kogemustest, siis võime öelda, et väga tähtis osa on seadmete hooldusel ja remondil. Pakume hooldus- ja remonditeenust kõikidele meie poolt müüdud seadmetele, kuid samas püüame osutada hooldusteenust ka mitte meie poolt müüdud seadmetele.

Arvestades meie kahte tegevusvaldkonda, siis oleme suutnud need klientide jaoks kokku viia. Nimelt pole harvad need juhud, kus masin veel töötaks aga elektroonika on vananenud või hoopis kasutuskõlbmatu. Siinkohal saame pakkuda automaatika ja elektroonika uuendusi kasutades uusi PLC ja kontrollersüsteeme.